Sort by
  • The Night of the Beast

    ★★★½

  • Starstruck

    ★★★★★

  • Repo Man

    ★★★★½

  • The People Under the Stairs

    ★★★★

  • Speed

    ★★★½

  • Scream 3

    ★★★★

  • Scream 2

    ★★★★

  • Police Story 2

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Eraserhead

    ★★★★

  • Scream

    ★★

  • Big Trouble in Little China

    ★★★★

  • Prince of Darkness

    ★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★★

  • Days of Heaven

    ★★★★★

  • Clockwatchers

    ★★★★

  • Braindead

    ★★★