Sort by

Gamze has logged 167 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Feyzo, The Polite One

Feyzo, The Polite One

1978
×
★★★
Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Agora

Agora

2009
×
★★½
Edit this entry  
04
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
11
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mamá

Mamá

2008
×
Edit this entry  
04
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Edit this entry  
01
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Bad President - All My Sh*t

Bad President - All My Sh*t

2017
×
Edit this entry  
26
Bad President - Oil Spill

Bad President - Oil Spill

2017
×
Edit this entry  
26
Gdansk

Gdansk

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Zygote

Zygote

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Rakka

Rakka

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bizi Hatirla

Bizi Hatirla

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
A Tale of Three Sisters

A Tale of Three Sisters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
My Brothers and I

My Brothers and I

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Maid

Maid

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Phantoms

Phantoms

1998
×
★½
Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Boxing Helena

Boxing Helena

1993
×
★★
Edit this entry  
04
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Men of Honor

Men of Honor

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hesher

Hesher

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spring Blossom

Spring Blossom

2020
×
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
Edit this entry  
09
Last Summer

Last Summer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★½
Edit this entry  
02
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry