• Minions: The Rise of Gru

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • A Farewell to Ozark

  • All the Old Knives

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Fistful of Vengeance

    ★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Hawkeye

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • Red Notice

    ★½

  • One Shot

    ★★★½

  • Hell Hath No Fury

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • New York Ninja

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Intrusion

    ★★★

  • The Last Victim

    ★½

  • My Son

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Old Henry

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Raging Fire

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Val

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

  • Friends: The Reunion

    ★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • 22 vs. Earth

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Spine of Night

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★