• Don't Look Up

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • The Seventh Day

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • BLACKPINK: The Show

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Coven

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Summerland

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Irresistible

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Hollywood

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • TWICE: Seize The Light

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★

  • A Modern Farewell

    ★★★

  • Coffee & Kareem

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Adú

    ★½

  • The Last Thing He Wanted

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★