forelavy has logged 24 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Third Generation

The Third Generation

1979
×
Edit this entry  
30
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Am Twenty

I Am Twenty

1965
×
★★★★
Edit this entry  
29
Face to Face

Face to Face

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Victim

Victim

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unclenching the Fists

Unclenching the Fists

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
Edit this entry  
23
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
Edit this entry  
23
Girl with Hyacinths

Girl with Hyacinths

1950
×
★★★½
Edit this entry  
22
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★½
Edit this entry  
18
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ritual

Ritual

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
Johnny Got His Gun

Johnny Got His Gun

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
14
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
Read the review Edit this entry  
12
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Shadows

Shadows

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Edit this entry  
05
Medea

Medea

1988
×
★★★
Edit this entry  
04
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Theorem

Theorem

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry