RSS feed for Jamie
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Hug Me I'm Scared 2: TIME

Don't Hug Me I'm Scared 2: TIME

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hollow Man II

Hollow Man II

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ringu 0

Ringu 0

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Splatter University

Splatter University

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spiral

Spiral

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ringu 2

Ringu 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
He Knows You're Alone

He Knows You're Alone

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bedeviled

Bedeviled

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Rest Stop: Don't Look Back

Rest Stop: Don't Look Back

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Rest Stop

Rest Stop

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Scooby-Doo and the Ghoul School

Scooby-Doo and the Ghoul School

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rumpelstiltskin

Rumpelstiltskin

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Island of the Living Dead

Island of the Living Dead

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Zombies: The Beginning

Zombies: The Beginning

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Darkest Hour

The Darkest Hour

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Day Watch

Day Watch

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night Watch

Night Watch

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Signs

Signs

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Woke Up Dead

Woke Up Dead

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Transylmania

Transylmania

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Rise of the Gargoyles

Rise of the Gargoyles

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The New Daughter

The New Daughter

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Curse III: Blood Sacrifice

Curse III: Blood Sacrifice

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
A Cat in the Brain

A Cat in the Brain

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scary Little Fuckers (A Christmas Movie)

Scary Little Fuckers (A Christmas Movie)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Freak Out

Freak Out

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenth

Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenth

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scary Movie

Scary Movie

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Piranha Part Two: The Spawning

Piranha Part Two: The Spawning

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Piranha

Piranha

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Murder-Rock: Dancing Death

Murder-Rock: Dancing Death

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry