RSS feed for Jamie

Jamie has logged 378 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Altitude

Altitude

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Howling: Reborn

The Howling: Reborn

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
The Legend of Boggy Creek

The Legend of Boggy Creek

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Birds II: Land's End

The Birds II: Land's End

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dominion: Prequel to the Exorcist

Dominion: Prequel to the Exorcist

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Exorcist: The Beginning

Exorcist: The Beginning

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sssssss

Sssssss

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Slugs

Slugs

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Art of the Devil 2

Art of the Devil 2

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Art of the Devil

Art of the Devil

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Name Is Bruce

My Name Is Bruce

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dead & Breakfast

Dead & Breakfast

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Basket Case 3

Basket Case 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Basket Case 2

Basket Case 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
White God

White God

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Catacombs

Catacombs

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Skull Heads

Skull Heads

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Birth Rite

Birth Rite

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Doll Graveyard

Doll Graveyard

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Creeps

The Creeps

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Head of the Family

Head of the Family

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dollman vs. Demonic Toys

Dollman vs. Demonic Toys

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Demonic Toys: Personal Demons

Demonic Toys: Personal Demons

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Troll

Troll

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hideous!

Hideous!

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gingerdead Man vs. Evil Bong

Gingerdead Man vs. Evil Bong

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Gingerdead Man 3: Saturday Night Cleaver

Gingerdead Man 3: Saturday Night Cleaver

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gingerdead Man 2: Passion of the Crust

Gingerdead Man 2: Passion of the Crust

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evil Bong: High 5

Evil Bong: High 5

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Evil Bong 420

Evil Bong 420

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Evil Bong 3: The Wrath of Bong

Evil Bong 3: The Wrath of Bong

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Bad Milo

Bad Milo

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evil Bong

Evil Bong

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Killer Eye: Halloween Haunt

Killer Eye: Halloween Haunt

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Dead Want Women

The Dead Want Women

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Ooga Booga

Ooga Booga

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wishmaster 2: Evil Never Dies

Wishmaster 2: Evil Never Dies

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry