• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Cosmic Sin

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Music

    ½

  • Monster Hunter

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★½

  • The Boy Behind The Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Fear PHarm

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • After We Collided

  • Monstrous

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • I Still Believe

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Ouija Shark

    ½

  • The Bridge Curse

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½