Sort by

Forrest has logged 356 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Smilin' Through

Smilin' Through

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Slime People

The Slime People

1963
×
Read the review Edit this entry  
28
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Merry Friggin' Christmas

A Merry Friggin' Christmas

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Get Santa

Get Santa

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Santa with Muscles

Santa with Muscles

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dragon Ball: The Path to Power

Dragon Ball: The Path to Power

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dragon Ball Z: Wrath of the Dragon

Dragon Ball Z: Wrath of the Dragon

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dragon Ball Z: Fusion Reborn

Dragon Ball Z: Fusion Reborn

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dragon Ball Z: Bio-Broly

Dragon Ball Z: Bio-Broly

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Dragon Ball Z: Broly – Second Coming

Dragon Ball Z: Broly – Second Coming

1994
×
Read the review Edit this entry  
03
Dragon Ball Z: Bojack Unbound

Dragon Ball Z: Bojack Unbound

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan

Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dragon Ball Z: Super Android 13!

Dragon Ball Z: Super Android 13!

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dragon Ball Z: The Return of Cooler

Dragon Ball Z: The Return of Cooler

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Dragon Ball Z: Cooler's Revenge

Dragon Ball Z: Cooler's Revenge

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dragon Ball Z: Lord Slug

Dragon Ball Z: Lord Slug

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dragon Ball Z: The Tree of Might

Dragon Ball Z: The Tree of Might

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dragon Ball Z: The World's Strongest

Dragon Ball Z: The World's Strongest

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dragon Ball Z: Dead Zone

Dragon Ball Z: Dead Zone

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dragon Ball: Mystical Adventure

Dragon Ball: Mystical Adventure

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dragon Ball: Sleeping Princess in Devil's Castle

Dragon Ball: Sleeping Princess in Devil's Castle

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Dragon Ball: Curse of the Blood Rubies

Dragon Ball: Curse of the Blood Rubies

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Changeling

Changeling

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jetsons: The Movie

Jetsons: The Movie

1990
×
★½
Read the review Edit this entry