Forrest has logged 278 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Empire

Empire

1965
×
Read the review Edit this entry  
28
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saved!

Saved!

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
All American Christmas Carol

All American Christmas Carol

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hebrew Hammer

The Hebrew Hammer

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Christmas Ranch

Christmas Ranch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Star

The Star

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Whip It

Whip It

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Magic Christmas Tree

Magic Christmas Tree

1964
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Santa's Christmas Elf (Named Calvin)

Santa's Christmas Elf (Named Calvin)

1971
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
South

South

1919
×
Read the review Edit this entry  
25
The Battle of the Somme

The Battle of the Somme

1916
×
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
Read the review Edit this entry  
15
Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

1996
×
Read the review Edit this entry  
14
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
Read the review Edit this entry  
10
Annabelle

Annabelle

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
ThanksKilling 3

ThanksKilling 3

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Genuine

Genuine

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Demons

Demons

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Strangeland

Strangeland

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Tales of Terror

Tales of Terror

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Demon Island

Demon Island

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eerie Tales

Eerie Tales

1919
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Curse of the Werewolf

The Curse of the Werewolf

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Revenge of Frankenstein

The Revenge of Frankenstein

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shutter

Shutter

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry