Sort by

Forrest has logged 518 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The White Gorilla

The White Gorilla

1945
×
Read the review Edit this entry  
31
Law and Lawless

Law and Lawless

1932
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Return of Daimajin

Return of Daimajin

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Message from Space

Message from Space

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Fata Morgana

Fata Morgana

1971
×
Read the review Edit this entry  
29
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cold Prey

Cold Prey

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
3 Godfathers

3 Godfathers

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Island Monster

The Island Monster

1954
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Senso

Senso

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Santa and the Three Bears

Santa and the Three Bears

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Memories of Underdevelopment

Memories of Underdevelopment

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Godfathers

Three Godfathers

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Karate Christmas Miracle

A Karate Christmas Miracle

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Titicut Follies

Titicut Follies

1967
×
Read the review Edit this entry  
01
Moi, un Noir

Moi, un Noir

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Flowers of St. Francis

The Flowers of St. Francis

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Switchmas

Switchmas

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
A Country Christmas

A Country Christmas

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Great Expectations

Great Expectations

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
À Nous la Liberté

À Nous la Liberté

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wind

The Wind

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Granny Get Your Gun

Granny Get Your Gun

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Legend of Bigfoot

The Legend of Bigfoot

1976
×
Read the review Edit this entry  
20
Man on a Tightrope

Man on a Tightrope

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Diary of a Mad Black Woman

Diary of a Mad Black Woman

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sh! The Octopus

Sh! The Octopus

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Les Dames du Bois de Boulogne

Les Dames du Bois de Boulogne

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
News from Home

News from Home

1976
×
Read the review Edit this entry  
12
Duel in the Sun

Duel in the Sun

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry