Sort by

Forrest has logged 56 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death Rage

Death Rage

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
LA 92

LA 92

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Agent for H.A.R.M.

Agent for H.A.R.M.

1966
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Glorifying the American Girl

Glorifying the American Girl

1929
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The King of Kings

The King of Kings

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Week of the Killer

The Week of the Killer

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Foolish Wives

Foolish Wives

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parts: The Clonus Horror

Parts: The Clonus Horror

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Murder Mansion

Murder Mansion

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lost Jungle

The Lost Jungle

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
First Man into Space

First Man into Space

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Young and Innocent

Young and Innocent

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elena

Elena

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Planet Outlaws

Planet Outlaws

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wild Weed

Wild Weed

1949
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Gold

Gold

1932
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lucky Texan

The Lucky Texan

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Turner & Hooch

Turner & Hooch

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Old Barn Dance

The Old Barn Dance

1938
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Escape to Witch Mountain

Escape to Witch Mountain

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oh, Susanna

Oh, Susanna

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Shootist

The Shootist

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Desert Trail

The Desert Trail

1935
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Kill and Pray

Kill and Pray

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Voyage to the Prehistoric Planet

Voyage to the Prehistoric Planet

1965
×
Read the review Edit this entry  
17
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Caltiki, the Immortal Monster

Caltiki, the Immortal Monster

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The She-Creature

The She-Creature

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Court Jester

The Court Jester

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
So Is This

So Is This

1982
×
Read the review Edit this entry  
12
Ju-on: The Curse

Ju-on: The Curse

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rodan

Rodan

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Terror from the Year 5000

Terror from the Year 5000

1958
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bloody Birthday

Bloody Birthday

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Thing That Couldn't Die

The Thing That Couldn't Die

1958
×
★★
Read the review Edit this entry