• Dearest Boy

  • Deadly Illusions

    ½

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Curfew

  • In Corpore

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

  • Mank

    ★★★½

  • Paranormal

  • Time Difference

    ★★★★★

  • The Other Side

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Am Afraid to Forget Your Face

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Ammonite

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • The Tiller

    ★★½

  • The Enshrined Saint

    ★½

  • The Letter Room

    ★★★

  • Aviva

  • Capone

    ★½

  • Dreamland

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★½

  • Apples

    ★★★★

  • The Metamorphosis of Birds

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • من جديد - Reborn

    ★★½

  • Box of Wonders

  • 365 Days

  • New Year's Eve

    ★★

  • The Present

    ★★★★

  • Sun Children

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Nest

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Black Bear

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • Baghdad Thief

    ★★

  • A Day & A Night

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Habib

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • When We're Born

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • 1982

    ★★★★