Mohamed has logged 19 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lolita

Lolita

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Casablanca

Casablanca

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pharaoh's War

Pharaoh's War

2019
×
½
Read the review Edit this entry