• Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • West Side Story

  • tick, tick...BOOM!

  • No Time to Die

  • The Last Duel

  • Dune

  • The Green Knight

  • Jungle Cruise

  • Black Widow

  • Loki

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Daydreaming

  • Mank

  • Tenet

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Shiva Baby

  • A Quiet Place Part II

  • Undine

  • The Call of the Wild

  • Emma.

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

  • The Father

  • Minari

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

  • Frozen II

  • Klaus

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

    ★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

  • Us

    ★★★★½

  • The Edge of Democracy

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★

  • Aquaman

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Greta

    ★★

  • Suspiria

  • The Favourite

    ★★★½

  • Burning

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Everybody Knows

  • Avengers: Infinity War

  • Upgrade

  • A Quiet Place

  • Ophelia

    ★★½

  • Hereditary

  • Searching

    ★★★★½

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Justice League

  • Coco

  • The Lodgers

    ★★★½

  • Zama

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★