Sort by

Susie has logged 77 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Till

Till

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★
Read other review Edit this entry  
15
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Terrifier

Terrifier

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Pennywise: The Story of ‘It’

Pennywise: The Story of ‘It’

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★½
Edit this entry  
27
Beast

Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Drover's Wife: The Legend of Molly Johnson

The Drover's Wife: The Legend of Molly Johnson

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Save the Cinema

Save the Cinema

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Equals

Equals

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Apples

Apples

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Help

Help

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Camping Trip

Camping Trip

2021
×
Edit this entry  
13
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
Read the review Edit this entry  
27
Jumpin' Jack Flash

Jumpin' Jack Flash

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sundown

Sundown

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dashcam

Dashcam

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Descent Into Darkness: My European Nightmare

Descent Into Darkness: My European Nightmare

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ambulance

Ambulance

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Asking For It

Asking For It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry