RSS feed for Fourlok0
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Thing

The Thing

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
07
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Farmlands

Farmlands

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
03
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★½
Read the review Edit this entry