RSS feed for Fourlok0

Fourlok0 has logged 207 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Surviving Edged Weapons

Surviving Edged Weapons

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bright

Bright

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Thumper

Thumper

2017
×
Edit this entry  
20
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Downrange

Downrange

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Samsara

Samsara

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ninja Scroll

Ninja Scroll

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Edit this entry