Sort by
  • Peak Season

    ★★★

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★

  • Is That Black Enough for You?!?

  • Till

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • Devotion

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Sidney

  • The Woman King

    ★★★½

  • No Bears

    ★★★★½

  • Louis Armstrong's Black & Blues

  • Saint Omer

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

  • Women Talking

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • The Last Movie Stars

  • Nope

    ★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • The Day the Music Died: The Story of Don McLean's

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Moonage Daydream

  • Aftersun

    ★★★★

  • EO

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • RRR

    ★★★½

  • Bad Axe

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Facing Nolan

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Navalny

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Lucy and Desi

  • Fire of Love

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

  • Dean Martin: King of Cool

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Most Reluctant Convert: The Untold Story of C.S. Lewis

  • Film, the Living Record of our Memory

  • The Jesus Music

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Attica

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Three Minutes: A Lengthening

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½