Sort by

4 Star Films has logged 30 entries for films during December 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady in the Lake

Lady in the Lake

1946
×
★★½
Edit this entry  
30
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Devotion

Devotion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
No Bears

No Bears

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
EO

EO

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★★
Edit this entry  
22
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★★
Edit this entry  
19
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★½
Edit this entry  
16
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Till

Till

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
She Said

She Said

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry