Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Ma

Ma

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
22
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Junebug

Junebug

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Courier

The Courier

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Battle in Waterloo

A Battle in Waterloo

2019
×
Read the review Edit this entry