Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beerfest

Beerfest

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
How High

How High

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brown Sugar

Brown Sugar

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cypress Hill: Insane in the Brain

Cypress Hill: Insane in the Brain

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Get Rich or Die Tryin'

Get Rich or Die Tryin'

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Country Strong

Country Strong

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Trancers: City of Lost Angels

Trancers: City of Lost Angels

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ghostface

Ghostface

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
The Double 0 Kid

The Double 0 Kid

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Prayer of the Rollerboys

Prayer of the Rollerboys

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nirvana: Unplugged In New York

Nirvana: Unplugged In New York

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sidekicks

Sidekicks

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fletch Lives

Fletch Lives

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry