RSS feed for Feito
  • Emma.

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Judy

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Casa

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Indianara

    ★★★½

  • Let It Burn

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Landless

    ★★★

  • Your Turn

    ★★★★

  • Honeyland

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★

  • In the Heart of the World

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Chez Jolie Coiffure

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Tea for Two

    ★★★★

  • The Calendar Girl

    ★★★

  • Nappily Ever After

    ★★

  • The Father's Shadow

    ★★★★

  • Eleições

    ★★½

  • Green Book

    ★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★

  • Too Late to Die Young

    ★★½

  • One Small Step

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Animal Behaviour

    ★★★

  • Lifeboat

    ★★★

  • Capernaum

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Rafiki

    ★★★½

  • Black Sheep

    ★★★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sultry

    ★★★★

  • I Remember the Crows

    ★★★½

  • End Game

    ★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • RBG

    ★★★

  • Summer of 84

    ★★½