Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Yentl

Yentl

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Filhas de Lavadeiras

Filhas de Lavadeiras

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Flesh

Flesh

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Summer Ball

Summer Ball

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Umbrella

Umbrella

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Naked Animals

Naked Animals

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Winona

Winona

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Walden

Walden

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Valentina

Valentina

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Um Dia com Jerusa

Um Dia com Jerusa

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
All the Dead Ones

All the Dead Ones

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Panquiaco

Panquiaco

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Book of Delights

The Book of Delights

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mosquito

Mosquito

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Miss Marx

Miss Marx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Wonderful Wanda

My Wonderful Wanda

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Rembrandt

My Rembrandt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mar de Dentro

Mar de Dentro

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mum, Mum, Mum

Mum, Mum, Mum

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Glauber, Claro

Glauber, Claro

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cat in the Wall

Cat in the Wall

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cook F**k Kill

Cook F**k Kill

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beans

Beans

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shepherdess and the Seven Songs

The Shepherdess and the Seven Songs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Goddess of the Fireflies

Goddess of the Fireflies

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
17 Blocks

17 Blocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In My Skin

In My Skin

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boat People

Boat People

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blame It on Fidel!

Blame It on Fidel!

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry