RSS feed for Feito

Feito has logged 72 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Where Are My Children?

Where Are My Children?

1916
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Discontent

Discontent

1916
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hypocrites

Hypocrites

1915
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Top of the Lake: China Girl

Top of the Lake: China Girl

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Top of the Lake

Top of the Lake

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Calendar Girl

The Calendar Girl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Beverly Hillbillies

The Beverly Hillbillies

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Close-Knit

Close-Knit

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kamome Diner

Kamome Diner

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
W.E.

W.E.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Filth and Wisdom

Filth and Wisdom

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Long Journey

A Long Journey

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
How Nice to See You Alive

How Nice to See You Alive

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Friendly Beast

Friendly Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Beaver

The Beaver

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Man Tate

Little Man Tate

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Miss Julie

Miss Julie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Faithless

Faithless

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Private Confessions

Private Confessions

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Skylab

Skylab

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Countess

The Countess

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
2 Days in New York

2 Days in New York

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Construindo Pontes

Construindo Pontes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Just Like Our Parents

Just Like Our Parents

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballroom

The Ballroom

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry