Sort by

Taylor has logged 122 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Devil and Father Amorth

The Devil and Father Amorth

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hug

The Hug

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
One Day at Disney

One Day at Disney

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Party Central

Party Central

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Theodore Rex

Theodore Rex

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cosmos Laundromat

Cosmos Laundromat

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Head Count

Head Count

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Am Wrath

I Am Wrath

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Life 2.0

Life 2.0

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
13 Sins

13 Sins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Children of God

Children of God

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Natural Born Pranksters

Natural Born Pranksters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kristy

Kristy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Eye

The Eye

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Girl from the Naked Eye

The Girl from the Naked Eye

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Girls with Balls

Girls with Balls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry