RSS feed for Franklin

Franklin has logged 19 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★½
Edit this entry  
22
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry