• Lightyear

    ★★★½

  • Night Blooms

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Men

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • O Night Divine

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • The Wheel

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★★

  • The Starling

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Neptune Frost

    ★★★★

  • The Hill Where Lionesses Roar

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Celts

    ★★★½

  • Dawn, her Dad & the Tractor

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • See You Then

    ★★★★½

  • Ste. Anne

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Language Lessons

    ★★★★★

  • Hive

    ★★★★

  • Jockey

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★★

  • The Night of the Beast

    ★★★½

  • Happy Place

    ★★★★½

  • Little Orphans

    ★★★★½

  • The Water Man

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • Before/During/After

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★★★★★

  • The Disney Family Singalong: Volume II

    ★★★★★

  • The Disney Family Singalong

    ★★★★★

  • Stargirl

    ★★★★½

  • Death of Nintendo

    ★★★½