Frances has logged 22 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
Vicious Lips

Vicious Lips

1986
×
★★
Edit this entry  
22
The Invisible Man vs. The Human Fly

The Invisible Man vs. The Human Fly

1957
×
★½
Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man Appears

The Invisible Man Appears

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Corvette Summer

Corvette Summer

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Legend of Billie Jean

The Legend of Billie Jean

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
*batteries not included

*batteries not included

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Emperor Jones

The Emperor Jones

1933
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Lady Hermit

The Lady Hermit

1971
×
★★★★
Edit this entry  
04
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry