• Cry Macho

    ★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★★

  • Val

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★½

  • Star Wars Biomes

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Sasquatch

    ★★★½

  • Voyagers

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Land

    ★★★

  • Beyond The Spectrum: The Underground

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Marksman

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • Breach

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • All My Life

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Making the Witcher

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★★