Sort by

Francesco has logged 488 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prime Cut

Prime Cut

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Revenger

The Revenger

1989
×
Read the review Edit this entry  
13
Bug

Bug

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sabotage

Sabotage

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mega Piranha

Mega Piranha

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Viral

Viral

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mighty Peking Man

The Mighty Peking Man

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dead Men Can't Dance

Dead Men Can't Dance

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Curse of the Cat People

The Curse of the Cat People

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Snowbeast

Snowbeast

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
211

211

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Force of One

A Force of One

1979
×
Read the review Edit this entry  
01
Slaughter in San Francisco

Slaughter in San Francisco

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Blood Link

Blood Link

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Misfire

Misfire

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Scorpio One

Scorpio One

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Creepozoids

Creepozoids

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Humanity Bureau

The Humanity Bureau

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Musketeers Forever

Musketeers Forever

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Chain of Command

Chain of Command

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Omega Doom

Omega Doom

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Kiss of the Tarantula

Kiss of the Tarantula

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lazarus Papers

The Lazarus Papers

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cat People

Cat People

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Half-Shell Heroes: Blast to the Past

Half-Shell Heroes: Blast to the Past

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Laser Mission

Laser Mission

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gun Shy

Gun Shy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Dead Within

Dead Within

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
At the Earth's Core

At the Earth's Core

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bigfoot

Bigfoot

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alien vs. Ninja

Alien vs. Ninja

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Water

Black Water

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sharktopus vs. Pteracuda

Sharktopus vs. Pteracuda

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nature Unleashed: Fire

Nature Unleashed: Fire

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Boiling Point

Boiling Point

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Wyatt Earp's Revenge

Wyatt Earp's Revenge

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Acts of Vengeance

Acts of Vengeance

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bloodeaters

Bloodeaters

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Asteroid vs Earth

Asteroid vs Earth

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Day of the Animals

Day of the Animals

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry