Sort by

gela has logged 193 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Carrie Fisher: Wishful Drinking

Carrie Fisher: Wishful Drinking

2010
×
Edit this entry  
28
Sunday Beauty Queen

Sunday Beauty Queen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Water Lemon

Water Lemon

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Ang Babae sa Septic Tank 2: #ForeverIsNotEnough

Ang Babae sa Septic Tank 2: #ForeverIsNotEnough

2016
×
Edit this entry  
27
Oro

Oro

2016
×
Edit this entry  
27
Saving Sally

Saving Sally

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Kabisera

Kabisera

2016
×
Edit this entry  
26
Die Beautiful

Die Beautiful

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Seklusyon

Seklusyon

2016
×
Edit this entry  
24
Demolition

Demolition

2015
×
★★
Edit this entry  
23
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★
Edit this entry  
19
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Other People

Other People

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★
Edit this entry  
10
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Indignation

Indignation

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Apocalypse Child

Apocalypse Child

2015
×
Edit this entry  
08
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
If Only

If Only

2013
×
Edit this entry  
04
Side by Side

Side by Side

2012
×
Edit this entry  
04
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
White Girl

White Girl

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Loving Story

The Loving Story

2011
×
Edit this entry  
02
Morgan

Morgan

2016
×
★★
Edit this entry  
01
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Allied

Allied

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sonata

Sonata

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sparks

Sparks

2014
×
★★★½
Edit this entry