Sort by

gela has logged 267 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★½
Edit this entry  
31
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Siargao

Siargao

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Portrait

The Portrait

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rebel in the Rye

Rebel in the Rye

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Flatliners

Flatliners

2017
×
Edit this entry  
09
Hollow in the Land

Hollow in the Land

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
The Lure

The Lure

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Stronger

Stronger

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Edit this entry  
26
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Home Again

Home Again

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jungle

Jungle

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Love You to the Stars and Back

Love You to the Stars and Back

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
AWOL

AWOL

2016
×
Edit this entry  
10
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry