Sort by

gela has logged 34 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Amour

Amour

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Margaret

Margaret

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Split

Split

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kiss Me

Kiss Me

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★
Edit this entry  
05
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry