z has logged 35 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beastly

Beastly

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
Jackie & Ryan

Jackie & Ryan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
My Summer Prince

My Summer Prince

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Prince & Me 2: The Royal Wedding

The Prince & Me 2: The Royal Wedding

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Royal Hearts

Royal Hearts

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Heneral Luna

Heneral Luna

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fallen

Fallen

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Goyo: The Boy General

Goyo: The Boy General

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry