• Death to 2020

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★

  • Cautionary Tales

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • The Judge

    ★★★

  • Source Code

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Bronson

    ★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Spider

    ★★★

  • The Prestige

    ★★★★★

  • The Machinist

    ★★★★

  • City of God

    ★★★★★

  • Almost Famous

    ★★★★★

  • Meeting People Is Easy

    ★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★½

  • Labyrinth

    ★★★★★

  • The Man Who Fell to Earth

    ★★★★★