• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Unknown Origins

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Mulan

    ★½

  • Onward

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Endless Trench

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • While at War

    ★½

  • The Platform

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Eye for an Eye

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Father There Is Only One

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Dark Phoenix

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • I Can Quit Whenever I Want

    ★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Litus

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Superlopez

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • The Realm

    ★★★½

  • Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ruben Brandt, Collector

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★½