Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Minari

Minari

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Edit this entry  
15
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
01
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
#Alive

#Alive

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Waves

Waves

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Bombshell

Bombshell

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Edit this entry  
18
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Edit this entry  
05
Happy Hour

Happy Hour

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★
Edit this entry