Sort by
  • Babylon

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Batman

  • Uncharted

  • Don't Look Up

  • Eternals

  • Dune

  • Cinderella

  • The Kissing Booth 3

  • The French Dispatch

  • Moxie

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Chaos Walking

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Clouds

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Ammonite

  • Tenet

    ★★★★★

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

  • Archive

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★½

  • Hollywood

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Last Christmas

  • So My Grandma's a Lesbian!

    ★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★½

  • Can You Keep a Secret?

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★