• Lightyear

    ★★★

  • Irma Vep

  • Fire Island

    ★★½

  • Broker

    ★★½

  • Elvis

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★

  • stone plant

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Look At Me: XXXTENTACION

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • Turning Red

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Moonfall

    ★★

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Samuel Omar

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • Hellbound

  • Swan Song

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

  • Yuni

    ★★★½

  • The Act

  • Private Desert

    ★★½

  • Happening

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Procession

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Night

  • He's All That

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★