fran has logged 14 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chelsea Walls

Chelsea Walls

2002
×
Read the review Edit this entry  
23
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry