Sort by

fran has logged 14 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Slow Machine

Slow Machine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Nights in Rodanthe

Nights in Rodanthe

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Clock

The Clock

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry