Sort by

fran has logged 23 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Chameleon Street

Chameleon Street

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Il Buco

Il Buco

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
State of Siege

State of Siege

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Futura

Futura

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Tsugua Diaries

The Tsugua Diaries

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Topsy-Turvy

Topsy-Turvy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Silkwood

Silkwood

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry