Sort by

fran has logged 26 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
You’ve Never Been Completely Honest

You’ve Never Been Completely Honest

2022
×
Edit this entry  
22
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The 355

The 355

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Marketa Lazarová

Marketa Lazarová

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry