• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★★

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • Halloween Kills

    ★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★½

  • Crossword Mysteries: Riddle Me Dead

    ★★★

  • Together Together

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Downhill

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Jexi

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Rampage

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★½

  • The Post

    ★½

  • Psych: The Movie

    ★★★★

  • Daddy's Home 2

    ★★★½

  • The Man Who Invented Christmas

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Downsizing

    ★★½

  • Brad's Status

    ★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★½

  • Suburbicon

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Detroit

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Snatched

    ½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Table 19

    ★★★★

  • Beauty and the Beast