RSS feed for FILM FRANK
  • Onward

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Dolittle

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Midway

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Glass

    ★★★

  • Vice

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • All the Money in the World

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Marshall

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★½