Bradley Thomas has logged 391 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Ice Harvest

The Ice Harvest

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spotlight

Spotlight

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Only the Lonely

Only the Lonely

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
28
Belushi

Belushi

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Invincible

Invincible

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Locke

Locke

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
300

300

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cut Throat City

Cut Throat City

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Edit this entry