Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★
Edit this entry  
21
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inside 'Live and Let Die'

Inside 'Live and Let Die'

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Edit this entry  
04
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Edit this entry