Sort by

FrankNSteen has logged 41 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
One-Hand Clapping

One-Hand Clapping

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
Major Payne

Major Payne

1995
×
★★★
Edit this entry  
27
Cobra

Cobra

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Double Edge

Double Edge

1992
×
★★
Edit this entry  
25
Back in Business

Back in Business

1997
×
★★
Edit this entry  
24
Clover Bend

Clover Bend

2002
×
★★½
Edit this entry  
23
Garfield: A Tail of Two Kitties

Garfield: A Tail of Two Kitties

2006
×
★½
Edit this entry  
23
Blackout

Blackout

1996
×
★★½
Edit this entry  
22
Baba's Cars

Baba's Cars

2006
×
★★½
Edit this entry  
22
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Moana

Moana

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Puppet on a Chain

Puppet on a Chain

1971
×
★★
Edit this entry  
18
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★½
Edit this entry  
17
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★
Edit this entry  
16
Escape from the Bronx

Escape from the Bronx

1983
×
★★
Edit this entry  
15
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Edit this entry  
15
The American President

The American President

1995
×
★★★
Edit this entry  
15
Teenage Mutant Ninja Turtles III

Teenage Mutant Ninja Turtles III

1993
×
★★
Edit this entry  
14
Batman: Soul of the Dragon

Batman: Soul of the Dragon

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★
Edit this entry  
13
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Edit this entry  
13
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★½
Edit this entry  
13
Watchers Reborn

Watchers Reborn

1998
×
★★
Edit this entry  
10
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★
Edit this entry  
09
The Woman in the Window

The Woman in the Window

1944
×
★★★½
Edit this entry  
08
Shattered

Shattered

1991
×
★★★
Edit this entry  
08
The Replacement Killers

The Replacement Killers

1998
×
★★½
Edit this entry  
07
Witchboard 2: The Devil's Doorway

Witchboard 2: The Devil's Doorway

1993
×
★½
Edit this entry  
07
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★
Edit this entry  
07
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Edit this entry  
06
Final Hour

Final Hour

1995
×
★½
Edit this entry  
06
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
Breakout

Breakout

1975
×
★★½
Edit this entry  
02
Last Holiday

Last Holiday

1950
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★
Edit this entry  
01
Guarding Tess

Guarding Tess

1994
×
★★★
Edit this entry  
01
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Edit this entry  
01
The United Way

The United Way

2021
×
★★★½
Edit this entry