RSS feed for Hugh
  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Jupiter Ascending

    ★★★★

  • Blackhat

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★½

  • Space Station 76

    ★★½

  • A Walk Among the Tombstones

    ★★★★

  • The Expendables 3

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Lucy

    ★★★★

  • Video Games: The Movie

    ★★★

  • Appleseed Alpha

    ★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★

  • Godzilla

    ★★

  • Mr. Dynamite - The Rise of James Brown

    ★★★½

  • Sabotage

    ★★★½

  • Divergent

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Chef

    ★★★★½

  • The Raid 2

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★½

  • Haunter

    ★★★★

  • Escape Plan

    ★★★½

  • Space Pirate Captain Harlock

  • Riddick

    ★★★★

  • Jodorowsky's Dune

    ★★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Banshee Chapter

    ★★★½

  • The Wolverine

    ★★★½

  • Drew: The Man Behind the Poster

    ★★★★

  • Pacific Rim

    ★★★★½

  • The World's End

    ★★★★

  • Man of Tai Chi

    ★★★★

  • World War Z

  • Man of Steel

    ★★★★

  • Only God Forgives

    ★★★★½

  • Star Trek Into Darkness

    ★★

  • The Numbers Station

    ★★

  • Iron Man 3

    ★★

  • Oblivion

    ★★★★

  • G.I. Joe: Retaliation

    ★★

  • Welcome to the Punch

    ★★★★

  • The Dyatlov Pass Incident

    ★★★½

  • Frankenstein's Army

    ★★★

  • Stoker

    ★★★★½

  • V/H/S/2

    ★★★

  • Hansel & Gretel: Witch Hunters

    ★★★

  • The Last Stand

    ★★★½

  • Jack Reacher

    ★★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Drug War

    ★★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★½

  • Universal Soldier: Day of Reckoning

    ★★★½

  • The Hypnotist

    ★★★½

  • Taken 2

    ★★★

  • End of Watch

    ★★★★½

  • Tower Block

    ★★★★½

  • The Sweeney

    ★★★

  • No One Lives

    ★★★½

  • Dredd

    ★★★★

  • Berberian Sound Studio

    ★★½

  • Tulpa - Demon of Desire

    ★★★½

  • The Seasoning House

    ★★★

  • Side by Side

    ★★★★

  • The Expendables 2

    ★★½